Archiwum Aktualności


Rok 2014

 

VII

Śląska Gala Biesiadna 2014 

odbyła się w sobotę

26 kwietnia 2014

w

Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu 

Wystąpili

Damian Holecki,

Mirosław Szołtysek,

New For You,

Karpowicz Family,

Bernadeta Kowalska i Przyjaciele,

Oxforduo,

E’dmans,

Leszek Filec,

Stach,

Klaudia i Remi,

De Silvers ,

Es Band

oraz gościnnie Andrzej Rybiński i Grzegorz Poloczek

Koncert poprowadzili Joanna Bartel, Dariusz Niebudek, Andrzej Miś

Patronat honorowy  Prezydent Miasta Bytomia Damian Bartyla

Patroni medialni

Radio Piekary, TVP Katowice, Dziennik Zachodni, portal naszemiasto.pl

 

 

Rok 2013

Szósta z kolei ŚLĄSKA GALA BIESIADNA która odbyła się 20 kwietnia 2013 w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu - dostarczyła wiele radości widzom i wykonawcom.

Jak co roku nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. Jedną z nich był wspaniały duet konferansjerski, który stworzyli znani i lubiani; aktor Dariusz Niebudek oraz redaktor radia Piekary Andrzej Miś - obaj sprawdzili się doskonale, prowadząc imprezę z humorem i wigorem.

Koncert rozpoczął Mirek SZOŁTYSEK który w piosence „Cały jo” (CD Kiedy powiy się tak) przyznał się, że jest „macho”. Towarzyszące mu na scenie dwie piękne panie - Bożena i Daria nie miały jednak nic przeciwko temu. Leszek  i Kornelia FILEC czuli się „Prawie jak w Brazylii (CD Wśód przyjaciół warto być) w kolorowym otoczeniu baletu Teatru Rozrywki w Chorzowie. Zapach wiosny i „ Bukiet konwalii”(CD dziękuje za Twą miłość) wnieśli na scenę Teresa i Marek z METRUM. Do luzu i większej integracji namawiał publiczność małżeński duet OXFORDUO uświadamiając, że „ Wszyscy razem tu są(CD Gorzko słodka miłość).  W ubiegłym roku, podczas finału Chris oświadczył się Joli a tym razem oboje zaprosili wszystkich na przyjęcie weselne. 

Szczere i niepohamowane wybuchy śmiechu wywołał skeczem "Wieśniaki w SPA" gość specjalny Gali, jeden z najlepszych w kraju - KABARET MŁODYCH PANÓW. 

Opolski DUO FENIX zaprezentował rytmiczną piosenkę  „Dotyk anioła czyli   piosenka o miłości”(CD Cukier i piołun) -  dedykowaną wszystkim wiosennie zakochanym.  

Gwiazdą pierwszej części koncertu był Grzegorz POLOCZEK z kabaretu RAK który najpierw zabawnym monologiem wprowadził publiczność w tajniki bankowości, później w piosence „Och Usia, Usia”(CD … z mojego placu) wspominał swoją pierwszą miłość. W rolę Usi tanecznie wcielił się bezkonkurencyjny Kamil Guzy z grupy baletowej . Następnym punktem programu było uroczyste wręczenie Złotej Płyty którą za podwójny album CD„ … z mojego placu”otrzymali:

Grzegorz Poloczek -  w kategorii Artysta / Wykonawca

Box Music Bogdan Tyc   - w kategorii Producent

Marcin Kindla i Michał Kuczera -  w kategorii produkcja muzyczna i realizacja płyty

Andrzej Skaźnik -  w kategorii produkcja muzyczna i realizacja płyty        

oraz  w kategorii PATRON MEDIALNY : Dziennik Zachodni, Radio Piekary, TVP Katowice

 

Ceremonię poprowadził oraz Złote Płyty wręczył przedstawiciel Związku Producentów Audio Video  mecenas Marek Staszewski.  Na koniec wyraźnie wzruszony Grzegorz POLOCZEK zaśpiewał wraz z publicznością coś z nagrodzonej płyty - nostalgiczny utwór „Malinkonija” (CD … z mojego placu)                   

 

 

 

Drugą część koncertu rozpoczął dynamicznie i swojsko STACH opisując śpiewem jak wyglądała kiedyś „Śląsko majówka” ” (CD Slonsku mój kochany) . Towarzyszyła mu tanecznie i aktorsko rewelacyjna grupa baletowa Teatru Rozrywki z Chorzowa pod wodzą Kasi Buczkowskiej. Jak zwykle na wysokim poziomie muzycznym i choreograficznym zaprezentował się DUET KARO – dzięki nim dowiedzieliśmy się „Co w duszy gra”(CD Tylko miłość liczy się).

Gwiazda drugiej części wieczoru był  Damian HOLECKI który zaczął refleksyjnie piosenką „Minęło tyle lat” (CD W siódmym niebie)  zadedykowaną wiernej publiczności.     Potem nastąpiło uroczyste wręczenie Złotej Płyty którą za wydawnictwo  ” Złote Przeboje –Potrójny Album “ otrzymali :

Damian Holecki -  w kategorii Artysta / Wykonawca

Box Music Bogdan Tyc   - w kategorii Producen

Bogdan Kisiel -  w kategorii produkcja muzyczna i realizacja płyty

oraz  w kategorii PATRON MEDIALNY : Dziennik Zachodni, Radio Fest

 

 

Ponownie ceremonię poprowadził oraz Złote Płyty wręczył przedstawiciel Związku Producentów Audio Video  mecenas Marek Staszewski Damian serdecznie podziękował za to wyróżnienie  a śpiewając tenorem w duecie z piękną i utalentowaną Magdaleną PAL włoski utwór „Vivo per lei” udowodnił , że w pełni zasłużył na Złotą Płytę. Publiczność również nagrodziła go długimi, rzęsistymi oklaskami.

 Do łez rozbawił wszystkich po raz drugi KABARET MŁODYCH PANÓW  przedstawiając „Opowieści biblijne po śląsku” - oklaskom nie było końca.

Zespół NEW FOR YOU pokazał, że jest ciągle we wspaniałej formie wykonując wpadający w ucho przebój „Morze wino i gorący piach”(CD Bałkański sen).  Na koniec  gość specjalny Śląskiej Gali Biesiadnej zakopiański zespół KRYWAŃ zaczarował widzów jedyną w swoim rodzaju mieszanką folka, popu i jazzu. Zagrali „Motyl usiadł, zapachniało”, „Na nic to śpiewanie” (CD Malowane słowa) i ich największy przebój „Szalała, szalała”, który śpiewała głośno cała sala.  Piosenkę finałową „Klaszczemy w dłonie” wykonał żywiołowo HAPPY FOLK któremu od drugiej zwrotki towarzyszyli na scenie wszyscy wykonawcy Gali a na widowni zadowolona, klaszcząca publiczność.

Rok 2012

...jak ten czas leci.

Piąta z kolei Śląska Gala Biesiadna 2012 przeszła do historii.

Pozostaje po niej pamięć zadowolonych, licznie przybyłych widzów , którzy obejrzeli dwa koncerty w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Jak zwykle dopisała frekwencja wiernych fanów muzyki biesiadnej dla których wystąpiło liczne grono śląskich wykonawców :

Mona Lisa, Damian Holecki, Duet Karo, Duo Fenix, Ed'Mans, Fest, Kornelia i Leszek Filec, Happy Folk, Mirosław Jędrowski, Mariusz Kalaga, Metrum, New For You, Oxforduo, Mirosław Szołtysek

 

Koncert prowadziło trio:
Kornelia Maroszek i Justyna Sosna oraz Dariusz Niebudek

Gwiazdami wieczoru byli:
Kabaret Młodych Panów oraz Tercet Egzotyczny

 

Wykonawcom towarzyszył balet Teatru Rozrywki w Chorzowie
oraz sekcja muzyczna Es Band

 

Dziękujemy wszystkim widzom, wykonawcom i realizatorom za udział w tej wspaniałej imprezie!

Zapraszamy do zakupu płyty CD  „Śląska Gala Biesiadna 2012” oraz podwójnej płyty DVD „Śląska Gala Biesiadna 2012”z pełnym zapisem video koncertu w  naszym sklepie internetowym:
www.boxmusic.com.pl

 


Rok 2011

Kolejna, IV Śląska Gala Biesiadna 2011  zakończyła się pełnym sukcesem!

Dopisała publiczność, artyści pokazali wyżyny swoich możliwości,
panowała miła, wręcz rodzinna atmosfera a telewizyjna Dwójka nakręciła oba koncerty....

Gala odbywała się 22 maja po raz pierwszy w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu a  zmiana ta  wyszła jej chyba na dobre - co rokuje dobrze na przyszłość.

Splendoru całości dodała życzliwym patronatem i osobistym udziałem Prezydent Miasta Zabrze Pani Małgorzata Mańka-Szulik.

Tak jak w ubiegłym roku prym w pierwszej części koncertu wiódł wspaniały Kabaret RAK oraz jego goście.
Było wiele ciekawostek i zaskakujących wydarzeń artystycznych - między innymi Anna Popek, Marcin Kindla  oraz w roli wokalisty i akordeonisty Marek Sierocki - którzy odśpiewali nową wersję ludowej piosenki ,,Zachodzi słoneczko", Piotr Kupicha występujący najpierw w duecie z Sebastianem Riedlem w piosence ,,Tylko powiedz czego chcesz" , potem dwukrotnie z Kabaretem RAK  i Marcinem Kindlą - najpierw śpiewając swój wielki przebój "Nasze słowa, nasze dni" i na finał ,,Gorzkie dymy" jako dedykację dla Pani Prezydent .
Skrzące się humorem monologi, dialogi, trialogi i piosenki Grzegorza Poloczka, Krzysztofa Hanke i Krzysztofa Respondka - okrasił  cygańskim akcentem  Don Vasyl i Cyganie.
Po przerwie wystąpiła plejada znanych i lubianych artystów śląskich, których zapowiadali ze swadą  niezastąpieni w tej roli Joanna Bartel i Krzysztof Hanke.
Druga część koncertu zaczął sympatyczny duet Leszek i Kornelia Filec piosenką ,,Wśród przyjaciół warto być" , będącą niejako mottem tegorocznej Gali. Potem Mirek Jędrowski przypomniał swój przebój ,,Nasza klasa S", Iroxana ujęła  wszystkich śpiewając bardzo osobiste ,,Moje przesłanie", Gang Marcela zabrzmiał po swojemu w balladzie ,,Mężczyzna i łzy" , Damian Holecki wzruszył damską część widowni utworem ,,Mamo dla Ciebie jestem" a Mona Lisa zaśpiewała o paryskim,, Randez-vous". Mirek Szołtysek ze swoim Wesołym Trio rozkołysał i dosłownie postawił na nogi cała widownię udowadniając że ,,Z walczykiem ta chwila" w jego brawurowym wykonaniu ma swoją siłę, świetnie została przyjęta także tytułowa piosenka z jego nowiutkiej, jeszcze ciepłej  płyty,, Kiedy powiy sie tak..."
Kiedy na scenę wkroczył Grzegorz Poloczek z kabaretu RAK - wszyscy zrywali boki słuchając go w  monologu ,,Analiza utworów literackich".
Zaraz potem popłynęły kolejne śląskie hity - przyfrunął B.A.R. i ich ,,Gołymbiorze",  Duo Fenix śpiewał z serca płynące ,,Życzymy szczęścia", Kola & Jula wyraziły tęsknoty niejednej pani w ,,Niych w końcu przidzie",  New For You namawiał każdego do uśmiechu w  "Smiyj sie jak jo".
Po nich wystąpił uśmiechnięty jak zwykle Mariusz Kalaga, porywając publiczność coverem"Jedna z gwiazd" i premierowym wykonaniem bardzo melodyjnej piosenki ,,Nie udawaj" ze świeżo wydanego w Box Music krążka CD pt ,,Wracam".
Zespół Fest wraz z baletem przekonali wszystkich że ,,Ni ma jak  u teścia", zaraz po nich Happy Folk rozbawił widzów śpiewaną historią o ,,Grubym Antku".
Jak zwykle barwnie tanecznie, kolorowo i ..futbolowo zaprezentowała się grupa Karpowicz Family w skocznym hicie ,,Liga żynioli" .
Wspaniałym zwieńczeniem całej Gali była  wspaniała gwiazda prosto z Pragi - Helena Vondráčková.
Jak zwykle skromna, miła i uśmiechnięta piosenkarka wykonała brawurowo najpierw  rytmiczny hit ,,Dlouha noc" a na finał przebój przebojów czyli  ,,Malovaný džbánku".

Przez cały czas wszystkim artystom muzycznie towarzyszył rewelacyjny BARTOS BAND na którego czele stał  Bartek Kuźniarz.

Ozdobą obu części koncertu był taniec w wykonaniu zespołu baletowego Teatru Rozrywki z Chorzowa któremu przewodziła Katarzyna Buczkowska.

Patronat medialny zapewnili:
 
Telewizja Polska Program 2
TVP 3 Katowice,
Dziennik Zachodni
portal naszemiasto.pl.,
Radio Fest
Info & Tips

Sponsorami byli:
Hotel Arsenal-Palace w Chorzowie
Fabryka Zapałek „ Czechowice”
Firma „Kredyty-Chwilówki”

Poniżej prawie wszyscy, którzy ciężko pracowali nad tym, aby koncert spełnił Państwa oczekiwania:

Producent :
Box Music Bogdan Tyc

Scenariusz :
Sławomir Zieliński

Reżyseria :
Sławomir Zieliński

Asystentki reżysera :
Aneta Łuczak - Dominik
Małgorzata Selega
Dyrektor organizacyjny :
Anna Niewolik

Kierownik muzyczny:
Marcin Kindla

Realizacja dźwięku:
Dawid Wielogórski
Michał Kuczera
Nagłośnienie:
Omega Music
MAMAMUSIC
Nagrań na potrzeby Gali Piosenki Śląskiej dokonano w MAMAMUSIC – Studio
Charakteryzacja:
Agnieszka Adamczyk
Iwona Sobczyk
Grażyna Trzyna

Bartos Band:
Bartłomiej Kuźniarz - gitara
Wojciech Szyszko - gitara basowa
Roman Górniok - perkusja
Romuald Gizdoń - instrumenty klawiszowe
Marek Łukaszczyk - puzon
Tomasz Janusz - trąbki
Krzysztof Wojtyczko - saksofon
Bogdan Kotowski - akordeon
Marta Garleja - skrzypce
Choreograf:
Katarzyna Buczkowska

Zespół Baletowy Teatru Rozrywki w Chorzowie:
Katarzyna Buczkowska
Jolanta Gabor - Chavez
Beata Jabłońska - Rakoczy
Sonia Kostrzewa
Tomasz Drożdż
Rafał Gajewski
Kamil Guzy
Bartłomiej Kuciel
Pracownicy organizacyjno – techniczni:
Marcin Biskupek
Elena Bukartyk
Rafał Buschmann
Katarzyna Chrobak
Marcin Kopeć
Aleksandra Klarenbach
Grzegorz Klarenbach
Beata Michura
Iwona Samoszuk
Magdalena Samoszuk
Gabriela Stępień
Paweł Stępień

Wielkie podziękowania dla wszystkich widzów, artystów, organizatorów, patronów  i sponsorów !

Śląska Gala Biesiadna 2011 przeszła do historii - zapraszamy na przyszły rok !!!


Rok 2010

Śląska Gala Biesiadna Spodek


Było pięknie, miło i wesoło - Śląska Gala Biesiadna Spodek 2010 za Wami i za nami !

Niech żałują Ci, którzy nie byli na trzeciej z kolei edycji tej imprezy, która odbyła się 22 maja 2010 roku
pod hasłem URODZINY KABARETU RAK - dostarczając wiele radości licznie przybyłym miłośnikom dobrej muzyki i humoru.

Imprezę poprowadzili jak zwykle wspaniale Joanna Bartel i Krzysztof Hanke.

Udział wzięli znani i lubiani śląscy artyści (alfabetycznie):
- ANDY & LUCIA
- B.A.R
- DAMIAN HOLECKI
- DAREK NIEBUDEK
- DUET KARO
- DUO FENIX
- ED'MANS
- GANG MARCELA
- GRZEGORZ KANIA
- IROXANA
- KARPOWICZ FAMILY
- KOLA & JULA
- LESZEK & KORNELIA FILEC
- METRUM
- MIREK JĘDROWSKI
- MIREK SZOŁTYSEK
- MONA LISA
- MUZYKANTY
- NEW FOR YOU
- RI -JO
- SZLAGIERMASZYNA i KUMPLIKI

Zaprosiliśmy także do udziału takie gwiazdy jak WOJTEK GĄSSOWSKI i STACHURSKY & KINDLA
- którzy brawurowo wykonali śląskie wersje swoich największych przebojów.

Koncert trwał z przerwami od 17.00 do 22.00 - składał się z trzech części a gwoździem programu był urodzinowy występ Kabaretu RAK, rozpoczynającego w ten sposób obchody swojego 30 lecia.

Krzysztof HANKE, Krzysztof RESPONDEK oraz Grzegorz POLOCZEK zaprosili do swojej części programu:
- kabaret KOŃ POLSKI,
- KABARET MŁODYCH PANÓW.
oraz Piotra KUPICHĘ lidera zespołu FEEL - z którym odśpiewali rewelacyjnie piosenkę "Gorzkie dymy"

Będąca w tym czasie na festiwalu w Cannes Grażyna TORBICKA - pozdrowiła wszystkich serdecznie z ekranu telebimu.

Całość wspaniale okrasili :
- grupa taneczna z chorzowskiego Teatru Rozrywki - towarzysząca wykonawcom
- BARTOS BAND - akompaniujący wszystkim artystom a współpracujący na codzień z kabaretem RAK

Specjalne podziękowania firma Box Music składa wszystkim realizatorom tego niezapomnianego wydarzenia.
Byli nimi:
- reżyser i autor scenariusza Sławomir ZIELIŃSKI
- autor scenografii Grzegorz POLICIŃSKI
- Tomasz BELER
- Marcin KINDLA i ekipa MAMAMUSICteam
- ekipa reżyserska i realizacyjna TVP 2
- firma nagłośnieniowa OMEGA MUSIC
- firma oświetleniowa TRANSCOLOR
- cały personel Przedsiębiorstwa Widowiskowo-Sportowego "Spodek"
- firma ANMARK - catering
- agencja ochrony FOSA
oraz wiele innych firm i osób którym również składamy podziękowania!


Patronami imprezy byli :
- Program 2 Telewizji Polskiej
- Polska The Times Dziennik Zachodni
- Prezydent Miasta Katowice Piotr Uszok
- Polskie Radio Katowice
- Radio Silesia
- Infotips
- Nasze Miasto pl
Partnerzy:
- Grupa Luxmed
- Jastrzębska Spółka Węglowa S.A
- Fabryka Zapałek "Czechowice" S.A
- Centrum Medyczne Mawit
- NORMAN Sp. z o.o

Drodzy widzowie!!
Dziękujemy Państwu w imieniu wszystkich wykonawców i organizatorów za przybycie na nasz koncert
i stworzenie cudownej atmosfery.
Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejną IV Śląską Galę Biesiadną Spodek 2011 !!!
Do zobaczenia !


Rok 2009

Ze względu na remont katowickiego Spodka
- Śląska Gala Biesiadna nie odbyła się.


Rok 2008

Śląska Gala Biesiadna 2008 z okazji Dnia Matki już za nami...

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli spędzić
niedzielne popołudnie i wieczór w naszym towarzystwie, dobrze się bawiąc.

Cieszymy się, że impreza ta zdobywa sobie coraz szerszą publiczność, która
jak zapowiada chce co roku (cyklicznie) spotykać się na Śląskiej Gali Biesiadnej.

Miejmy nadzieję, że tak też się stanie i w maju 2009 roku znów się spotkamy...

Gorąco i muzycznie pozdrawiamy
organizatorzy
Bogdan Tyc i Jan Musialik


Mamy też nadzieję, że strona Śląskiej Gali Biesiadnej będzie w dalszym ciągu
przez Państwa odwiedzana bo tu właśnie najszybciej będą się Państwo mogli
dowiedzieć o sprawach związanych z koncertem i nie tylko...


Śląska Gala Biesiadna z okazji Dnia Matki odbyła się 18 maja 2008 o godz.16:00

Wspaniali i dobrze znani prowadzący: Joanna Bartel i Krzysztof Hanke
umilali czas biesiadnikom pomiędzy występami plejady śląskich wykonawców muzyki szlagierowej którymi byli:
• B.A.R.
• Baba z Chopym
• Dariusz Niebudek
• Duo Bayer's
• HaNuta
• Joanna Bartel
• Kabaret Rak
• Kapela Kamraty
• Karpowicz Family
• Klaudia Chwołka
• Metrum
• Mirosław Jędrowski
• Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio
• Muzykanty
• Nasza Kapela
• New For You
• Proskauer Echo
• Przysieczanki
• Ri-jo
• STEFANIE & STEFAN
• Szlagier Maszyna
• Śląskie Szwagry
•Wesoły Masorz i Przyjaciele

W drugiej części wystąpili
STEFANIE HERTEL & STEFAN MROSS - GWIAZDY GRAND PRIX DER VOLKSMUSIK


Rok 2007

Pierwszy raz Śląska Gala Biesiadna zagościła w katowickim Spodku w maju 2007 roku wypełniając po brzegi największą halę widowiskową w Polsce.
W koncercie uczestniczyło ponad dwudziestu wykonawców fundując przybyłej
publiczności moc niezapomnianych wrażeń.

Prowadzący - Krystyna Loska i Józef Polok dziękując wszystkim za przybycie mówili:
- do zobaczenia na kolejnej Śląskiej Gali...